Профілактика булінгу та кібербулінгу


На сьогоднішній день в Україні тема булінгу є надзвичайно актуальною. 

          За визначенням ЮНІСЕФ булінг (від анг. to bull – переслідувати) це небажана агресивна поведінка дітей шкільного віку, яка призводить до цькування дитини іншою дитиною чи групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили.

           Відповідно до дослідження ЮНІСЕФ: 

 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу;

24% дітей стали жертвами булінгу; 

48% дітей нікому не розповідали про випадки булінгу;

44% школярів були спостерігачами булінгу, але ігнорували його, бо їм було страшно за себе;
☝більшість дітей булять за те, що вони виглядають, говорять, думають не так, як інші діти. 
   З метою викорінення цього явища здобувачі освіти гімназії долучилися до Всеукраїнського Тижня протидії булінгу.  Актив учнівського самоврядування  змоделювали ситуації в яких часто опиняються жертви булінгу. Діти наголошують на тому, що така поведінка є неприйнятною та є порушенням прав людини, приниженням гідності, а отже - карається законом. Будьте обачними, не дозволяйте собі когось принижувати, будьте людяними!



   9 листопада 2021 року до гімназії завітали шкільні офіери поліції. Для здобувачів освіти 3-Б класу була проведена бесіда на тему: "Що таке булінг, його види". Поліцейські пояснили дітям наслідки та відповідальність за вчинення булінгу. У 4-Б класі була проведена бесіда про правила дорожнього руху. А здобувачі освіти 8 класу закріпили, раніше отримані знання, про вплив тютюнопаління на здоров'я підлітка. Шкільні офіцери попередили дітей про адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинення правопорушень. 






Актив учнівського самоврядування створили соціальний ролик на тему булінгу та кібербулінгу








Коментарі

Популярні публікації